Zdravé spaní a kvalitní spánek pro všechny

Dosáhnout zdravého spánku je pro většinu lidí čím dál víc důležité, zvláště pak s přibývajícím věkem. Nesprávný spánek může být kořenem mnoha zdravotních a psychických problémů a proto by se měl řešit již v zárodku. Stejně to, jak si lehnete do postele, jaké máte zvyky před tím, než začnete „zařezávat“ ovlivňuje kvalitu spánku mnoho věcí.

matrace pro zdravé spaní

Vytvoření správných spánkových návyků

Do postele byste měli chodit každý den ve stejný čas, aby se na to Vaše tělo přizpůsobilo. Pokud ovšem do 20 minut neusnete, pak neležte v posteli jenom tak, postel používejte vždy jen na spánek a na sex, jinak se na spánek Vaše tělo nepřeorientuje.

Dalším návykem by měly být předspánkové aktivity, kterými tělu řeknete, že je čas na spaní. Může se jednat o sklenici teplého mléka, čištění zubů a sprcha, ale i například polsouchání jazzové hudby (pozor, nedoporučuji nechávat televizi či hudbu zaplou i po dobu spánku, může narušovat REM vlny v době spánku).

Správné prostředí pro spánek

Nízká teplota a opravdu velmi tmavé prostředí může razantně pomoci s usnutím, ale ultimátně i s kvalitou spánku. Pomoci mohou i velrybí zvuky, nebo jakýkoliv „white noise“.

Dávejte si pozor na jídlo

Obecně se nedoporučuje jíst už 3 hodiny před plánovaným spánkem, aby jídlo tělo nemuselo zpracovávat. Alkohol také není vhodný pro kvalitu spánku a pít jakékoliv tekutiny doporučuji nejpozději půl hodiny před započetím spánkové rutiny.

Správná matrace a postel pro zdravé spaní

Správná matrace, která dokáže napodobit tlak těla může výrazně pomoci s kvalitou spánku. Pokud si teď říkáte, že je vaše matrace dostačující, určitě zkuste navštívit nějaký showroom poblíž a vyzkoušejte si, jaké matrace jsou Vám pohodlné. Možná zjistíte, že ta Vaše matrace není tak výborná, jak jste si mysleli. Z oblastí matrací se pro zdravý spánek nejvíce hodí matrace Magniflex, které jsou lídrem v oblasti zdravého spánku již 60 let.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4